قاصدک سرشار از ویتامین k است و در سلامت استخوان ها و مفاصل مؤثر است. هرچند بر اساس مستندات تاریخی، بعضی از افراد از خواص دارویی قاصدک در غذا و به عنوان چای استفاده می‌کرده اند اما بسیاری از مردم هنوز مزایای این گیاه را دست کم می گیرند. در این مطلب قسمتی از خواص آن را آورده ایم. با ما همراه باشید. متأسفانه قاصدک یا گل قاصد معمولاً برای اکثر مردم به عنوان علف هرز مزاحمی به حساب می آید که در حیاط خانه ها یا فضاهای سبز می روید و باید از بین برود. هرچند بر اساس مستندات تاریخی، بعضی از افراد از ...

با مصرف چای قاصدک از سرطان پیشگیری کنید!,خواص قاصدک,گیاه قاصدک

قاصدک سرشار از ویتامین k است و در سلامت استخوان ها و مفاصل مؤثر است

  

هرچند بر اساس مستندات تاریخی، بعضی از افراد از خواص دارویی قاصدک در غذا و به عنوان چای استفاده می‌کرده اند اما بسیاری از مردم هنوز مزایای این گیاه را دست کم می گیرند. در این مطلب قسمتی از خواص آن را آورده ایم. با ما همراه باشید...

متأسفانه قاصدک یا گل قاصد معمولاً برای اکثر مردم به عنوان علف هرز مزاحمی به حساب می آید که در حیاط خانه ها یا فضاهای سبز می روید و باید از بین برود.

هرچند بر اساس مستندات تاریخی، بعضی از افراد از خواص دارویی قاصدک در غذا و به عنوان چای استفاده می‌کرده اند اما بسیاری از مردم هنوز مزایای این گیاه را دست کم می گیرند.

هنگامی که در مورد چای قاصدک صحبت می‌کنیم، منظورمان دو مدل چای است که یکی از آن‌ها از برگ این گیاه به دست می آید و دیگری از ریشه آن.

البته بهترین راه برای استفاده از تمام مزایای آن این است که ریشه خشک شده و برگ آن را هم‌زمان در یک فنجان آب جوش به مدت 10 دقیقه یا بیشتر قرار دهید به طوری که آب روی همه قسمت ها را بپوشاند. بعد از این مدت مواد را بفشارید و عصاره آن را بنوشید.

هرچقدر مواد بیشتری استفاده کنید و مدت بیشتری اجازه دهید که در آب جوش بماند، نوشیدنی غلیظ تری به دست خواهید آورد که قطعاً تأثیر آن را بیشتر می کند.

در طب چینی، از قاصدک برای سلامت استخوان ها و مفاصل، مراقبت از سلامت کبد و تحریک عملکرد دستگاه ادراری جهت پاکسازی آن استفاده می شود.

عطاری ها معمولاً ریشه این گیاه را برای پاک کردن کبد و کیسه صفرا و برگ آن را برای کمک به عملکرد کلی�� و دستگاه گوارش تجویز می کنند.

برخی از افراد نیز این علف هرز فوق العاده را برای درمان عفونت، مشکلات پوستی مانند اگزما، درد مفاصل و حتی سرطان استفاده می کنند.

خاصیت چای قاصدک،خواص درمانی چای قاصدک

قاصدک تصفیه کننده خون است و برای بهبود گردش خون مفید است

 
گیاه قاصدک به طور گسترده ای به عنوان یک گیاه مدر مورد مطالعه و استفاده قرار گرفته شده است و عده ای بر این باورند که به جلوگیری از لکه های ناشی از افزایش سن و سرطان پستان کمک می کند.

 قاصدک به خاطر محتوای لوتئولین بالایش، برای سلامت مغز و محافظت از نورون ها سودمند است.

شما همچنین می توانید جوانه قاصدک را در سالاد خود استفاده کنید زیرا از لحاظ مواد مغذی، ویتامین ها (به ویژه بتاکاروتن و ویتامین K)، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها بسیار غنی است.

حالا اجازه دهید نگاه دقیق تری به پرفایده ترین خواص قاصدک در سلامتی بیندازیم:
* سم زدایی کبد در بیماری هایی نظیر زردی، هپاتیت و سیروز کبدی

* پاک کننده کلیه از سموم و مواد زائد، نمک و آب اضافی

* تصفیه کننده خون و بهبود گردش خون و از بین برنده سموم بدن

* ضد سرطان و درمان کننده طبیعی سرطان هایی نظیر پستان و پروستات

* از بین برنده عفونت ها و بیماری های پوستی

* کمک به هضم غذا و کاهش وزن

* تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، ضد التهاب و آنتی اکسیدان قوی

* محرک عملکرد ادراری و مهار رشد میکروبی در سیستم ادراری

* تحریک تولید انسولین در بیماران دیابتی و تنظیم سطح قند خون

* افزایش تولید صفرا و کاهش التهاب و انسداد کیسه صفرا

* رفع کلسترول و فشار خون بالا

* سرشار از ویتامین k و مؤثر در سلامت استخوان ها و مفاصل

* درمان گلودرد و التهاب لوزه ها

* سرشار از لوتئولین و بهبود عملکرد مغز و حافظه و کاهش بیماری آلزایمر

   خاصیت چای قاصدک،خواص درمانی چای قاصدک

قاصدک از بین برنده عفونت ها و بیماری های پوستی است

 
* کاهش علائم یائسگی

* کاهش سطح اسید اوریک

* بهبود عملکرد لوزالمعده

* ملین ملایم و رفع یبوست

* مؤثر در روماتیسم عضلانی


توصیه های ایمنی:
استفاده از قاصدک معمولاً در مواد غذایی و دارویی بی خطر است. با این حال ممکن است برخی از مردم واکنش آلرژیک به آن را داشته باشند.

خانم های باردار و شیرده و افرادی که هر گونه داروی تجویزی مصرف می کنند (مخصوصاً داروهای مربوط به بیماری های کبدی)، باید قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

فراموش نکنید قاصدک یک مدر قوی است، پس، از مصرف بیش از حد آن خودداری کنید و آن را با سایر داروهای مدر ترکیب نکنید!

 

منبع:tebyan.net

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه