اگر خاطرتان باشد در مطلب الگوهای سنتی و مدرن گفته بودم که می توان از افراد شهیر برای جذب افراد مختلف استفاده کرد کاری که سال هاست کشورهای غربی انجام داده اند و ما را به سمت اسطوره های خودشان کشانده اند.

 

به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، تصویر وحید شمسایی(کاپیتان سابق تیم فوتسال ایران) به همراه خانواده اش بسیاری از ذهن ها را به سمت وضعیت پوشش آنها کشاند. جالب تر اینکه خانواده وی گفته اند «چادرشان را با هیچ چیز عوض نمی کنند!».

به جای اینکه در گوشه ای بخزیم و در توهم این باشیم که شاید این مسئله یک مانور تبلیغاتی است، یک مانور برای جذب نظر مسئولین است، یک مانور برای این است که اول اعتماد کنیم و بعد از آن کمین بخوریم؛ بیاییم و با حسن ظن که در اسلام به همین مسئله نیز سفارش بسیار شده است از این وقایع حمایت کنیم.

 

در مطالب گذشته ای که خودم نگاشته ام به این نکته اشاره کرده ام که تشویق بیشتر از تنبیه جواب گو خواهد بود. بانو الهام چرخنده شاید در میان همین حمایت های مختلف بود که توانست مسائل و فشارهای مختلف خانوادگی و اجتماعی خودش را تحمل کند. البته وحید شمسایی آن قدر مشهور هست که این اتفاق برایش رخ ندهد اما همین که هنوز بخش متوسط جامعه به سمت حجاب گرایش دارد را می توان از این اقدام فهمید.

 

تصویر عجیبی از وحید شمسایی و خانواده اش - تصویر 1

 

نقش رسانه در همین مسائل است. در غرب، یک روزنامه یا یک خبرگزاری یا شبکه فردی را کاملا مغرضانه کشف (!) می کنند و آن را در بوق و کرنا می کنند که عجب آدم های خارق العاده ای پیدا می شوند و تفاوت همین خانواده شمسایی در این است که خارق العاده نیستند. خانواده ای که کاملا معمولی است. اگر این معمولی بودن را تمامی مردم ایران بفهمند هیچ گاه به سمت های دیگر نمی روند. اگر بفهمند که چادری ها از کره مریخ نیامده اند، خیلی چیزها عوض می شود اگر بفهمند چادری ها قصد خوردن آنها را ندارند خیلی چیزها عوض می شود.

 

متاسفانه در این سال های متمادی اقداماتی صورت گرفته است که انگار چادری ها و مذهبی ها می خواهند افرادی دیگر را که شاید کمتر مذهبی اند را گاز بگیرند که شما قطعا از تعدادی از ماجراهای اخیر اطلاع دارید و به دلیل انتشار این اقدامات و تبلیغ شدنشان در اینجا ذکری از آنها نمی آوریم.

 

فقط کافی است بگوییم ما نیز انسان هستیم و شما (کمتر مذهبی) هم انسان هستیم. از همین خشت اول می توان صاف بالا رفت تا دیواری در اجتماع ایران بنا شود که تا ثریا نیز صاف باشد و هیچ گاه کج نشود.

 

همشهری

2014
 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه