در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 

برترین ها: در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم. شاید اصلاً این موضوع برای شما اهمیت نداشته باشد و از بکار بردن اصطلاح و انجام دادن آن رسم بدون دانستن اصل و ریشه آن هم راضی بوده باشید، ولی جالب بودن قضیه و اینکه شاید دانستن آن برای شما هم جذاب باشد، ما را بر آن داشت که مطلبی با عنوان «دانستنی های جالب» را به صورت سریالی برای شما تدارک ببینیم و در اختیارتان قرار بدهیم.

 این مطلب علاوه بر پرداختن به موضوعات بالا، دانستنی ها و نکات جالب، به برخی از باورهای غلطی که بین مردم رایج است نیز پرداخته و سعی در اصلاح آنها خواهد داشت. امیدواریم مورد استقبالتان قرار بگیرد.

مثل همیشه ما را با نظراتتان یاری کنید.

*******
اسکیموهای جوان پدر و مادر خود را هنگامی که سخت پیر شه اند و دیگر کاری از دستشان بر نمی آید با دست خود میکشند. کسی که از انجام چنین کاری سر باز زند گویی که وظیفه فرزندی خود را انجام نداده است.

دانستنی‌ های جالب (4)


بلوند پرتقالی یا همون بلوند توت فرنگی (تو ایران میگن پرتقالی) نادرترین رنگ مو در جهان است.

دانستنی‌ های جالب (4)


نسل کشی مسلمانان سربرنیتسا. این کشتار را دومین فاجعه انسانی در اروپا بس از جنگ جهانی دوم می دانند. گرچه پس از آنکه در 11 ژوئیه 1995 نیروهای مسلح صرب وارد شهر سربرنیتسا شدند سازمان ملل پیشتر این منطقه را زیر پوشش امنیتی خود داد اما سربازان صرب در مدت 5 روز اشغال این شهر 8 هزار مسلمان را قتل عام کردند.

دانستنی‌ های جالب (4)


بلیتس نام نخستین یورش گسترده هوایی ارتش نازی در جریان جنگ جهانی دوم به لندن و چند شهر دیگر انگلستان است که با 3 هزار جنگنده انجام گرفت. این حملات که 57 روز ادامه داشت بیش از یک میلیون خانه را نابود کرد و موجب کشته شدن 40 هزار نفر شد.

دانستنی‌ های جالب (4)


گربه ها می توانند تا 7 برابر طول دم خود به بالا پرش کنند.

دانستنی‌ های جالب (4)


انسانهای راست دست به طور میانگین 9 سال بیشتر از چپ دستها عمر میکنند.

دانستنی‌ های جالب (4)


در کانادا در روز تولد بچه ها نوک بینی آنها را با گریس چرب می کنند، چون معتقدند اینکار براشون خوش شانسی میاره.

دانستنی‌ های جالب (4)


توصیه مصرف همزمان پنیر با گردو به جهت متعادل کردن نسبت کلسیم به فسفر بدن است، در غیر این صورت مصرف پنیر به تنهایی مشکلی در زمینه کاهش حافظه ایجاد نمیکند.

دانستنی‌ های جالب (4)


در دانشگاه مونیخ، به دلیل کاهش مصرف برق، استفاده کمتر دانشجویان از آسانسورها، کاهش هزینه های سنگین تعمیر و تست آسانسورها و همچنین افزایش نشاط اساتید و دانشجویان این سرسره طراحی شده است.

دانستنی‌ های جالب (4)


زمان واکنش افراد دارای رنگ چشم قهوه ای سریع تر از چشم روشن هاست.

دانستنی‌ های جالب (4)


کروکودیل نمی تواند زبانش را بیرون بیاورد.

دانستنی‌ های جالب (4)


حنجره زرافه تار صوتی ندارد و گنگ است.

دانستنی‌ های جالب (4)


به غیر از انسان و میمون، سایر پسدانداران رنگ ها را به درستی تشخیص نمی دهند.

دانستنی‌ های جالب (4)


سوسک ها مقاوم ترین موجودات در برابر گرسنگی هستند. آنها می توانند یک ماه بدون غذا و دو ماه بدون آب زندگی کنند.

دانستنی‌ های جالب (4)


شکلات بر اعصاب و قلب سگ تاثیر بدی دارد و می تواند سگ را بکشد.

دانستنی‌ های جالب (4)
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه