راهنمای خرید آغوشی

شهرزاد: آغوشی یکی از وسایلی است که خیلی از پدر و مادر ها ترجیح می دهند در سیسمونی نوزادشان داشته باشند. برخی از والدین از آغوشی استفاده های زیادی می کنند و برای برخی دیگر تنها جنبه تزئینی دارد.
 
راهنمای خرید آغوشی - تصویر 1
 
این که آغوشی چقدر به دردتان می خورد به سبک زندگی تان بستگی دارد؛ اما باید بدانید که اگر به استفاده از آغوشی عادت کنید زندگی برای تان شیرین تر می شود، چون زمانی که کار دارید و باید از دست های تان استفاده کنید، می توانید نوزادتان را در آغوشی بگذارید و آزادانه به کار های تان برسید بدون این که دست های تان درگیر باشد.
 
از سویی استفاده از آغوشی برای خود نوزادان نیز دلپذیر است، چرا که در همه حال به مادر یا پدر نزدیک هستند و احساس امنیت می کنند. اما با وجود این همه تنوع در بازار شاید انتخاب مدل مناسب برای تان سخت باشد، ما در این مطلب شما را راهنمایی می کنیم تا بدانید برای خرید یک آغوشی مناسب چه نکاتی را باید در نظر بگیرید.
 
بیرون یا خانه؟
 
اول از همه فکر کنید بیشتر از همه کجا قصد استفاده از آغوشی را دارید، زمانی که در خانه هستید و کلی کار عقب افتاده دارید و نوزادتان هم بی قراری می کند یا برای پیاده روی و خرید در خیابان و مکان هایی که امکان حمل کالسکه وجود ندارد.
 
با توجه به کاربرد آغوشی و تکرر استفاده و با توجه به قیمت های مختلف آن آغوشی را انتخاب کنید که برای استفاده شما مناسب تر است. مسلما اگر استفاده بیشتری دارید بهتر است با صرف هزینه بیشتر، آغوشی بهتری بگیرید که طول عمر بیشتری هم داشته باشد.
 
پدر یا مادر؟
 
در وهله بعدی فکر کنید چه کسی قرار است بیشتر از آغوشی استفاده کند، مادر یا پدر؟ اگر فکر می کنید هر دو از آغوشی استفاده خواهید کرد بهتر است آغوشی را انتخاب کنید که بند ها و بست های آن قابل تنظیم باشد و برای جثه هر دوی تان مناسب باشد تا هم خودتان و هم نوزادتان احساس آرامش و آسایش کند.
 
مدل های مختلف
 
آغوشی های موجود در بازار یک حالته، ۲ حالته و ۳ حالته هستند. با توجه به استفاده تان ببینید کدام یک برای شما مناسب تر است.
 
آغوشی های یک حالته آن هایی هستند که برای بچه های بزرگ تر استفاده می شوند و تنها یک حالت دارند و آن هم رو به بیرون است، یعنی نوزاد رو به بیرون قرار می گیرد، معمولا از ۶ ماهگی به بعد که گردن نوزاد سفت شده استفاده دارند.
 
آغوشی های ۲ حالته از بدو تولد قابل استفاده هستند، یک حالت برای اوایل نوزادی و زمانی که نوزاد هنوز گردن نگرفته کاربرد دارد. در این حالت نوزاد رو به شما قرار می گیرد و تکه ای از آغوشی برای تحمل وزن گردن او در پشت سرش قرار می گیرد. با بزرگ تر شدن نوزاد، شما می توانید از حالت دوم استفاده کنید و با تا کردن تکه جلویی نوزاد را رو به بیرون ببندید و برای زمانی مناسب است که نوزاد تحمل و کنترل وزن گردن را یاد گرفته است.
 
آغوشی های ۳ حالته علاوه بر ۲ حالت بالا به صورت خوابیده هم در می آیند که برای شیردهی مناسب است، اما بهتر است این حالت را امتحان کنید تا از راحتی آن برای شیردهی اطمینان پیدا کنید، چون معمولا این حالت سوم تنها یک بعد تبلیغاتی داشته و زیاد قابل استفاده نیست.
 
در نهایت با توجه به سبک زندگی تان و مقدار استفاده ای که از آغوشی دارید و با در نظر گرفتن تمام موارد امنیتی و راحتی، آغوشی را از میان مدل های گوناگون استفاده کنید که برای شما مناسب تر است و به جثه تان کمترین فشار را وارد می کند.
 
راحتی و امنیت
 
راحتی و قابل انعطاف بودن آغوشی نیز از مهم ترین نکاتی است که باید هنگام خرید در نظر بگیرید. آغوشی که انتخاب می کنید باید هم برای شما و هم برای نوزادتان راحت باشد و استفاده طولانی مدت از آن شما یا نوزادتان را کلافه و خسته نکند.
 
همچنین آغوشی باید طوری طراحی شده باشد که گذاشتن و بیرون آوردن کودک در آن با کمترین تلاش و به راحتی صورت بگیرد، چرا که والدین ممکن است هنگام استفاده از آغوشی دست تنها باشند، پس راحتی استفاده از آن نیز باید قبل از خرید مورد توجه قرار بگیرد.
 
راحت باز و بسته شدن قفل ها هم مهم است، شما باید بتوانید به تنهایی و با یک دست قفل ها را باز و بسته کنید، چون باید با یک دست کودک را بگیرید تا با باز شدن آغوشی، کودک در بغل شما قرار بگیرد.
 
آغوشی هایی که بند کمر دارند مناسب ترین آغوشی ها برای والدین هستند چون با پخش شدن وزن در پشت بدن کمترین فشار را به گردن و مهره های کمر وارد می کنند. بندهای آغوشی باید به قدر کافی پهن باشند چون باعث می شوند فشار روی گردن و شانه های شما کمتر احساس شود.
 
سوراخ هایی که برای جای پای نوزاد در نظر گرفته شده چک کنید. این سوراخ ها باید به قدر کافی راحت و گشاد باشند تا پای کودک را اذیت نکنند. اگر قصد دارید آغوشی را از سنین کوچکی استفاده کنید، مراقب باشید تا آغوشی که می خرید تکه اضافی برای نگه داشتن گردن نوزاد را داشته باشد.
 
آغوشی هایی را انتخاب کنید که قفل ها و بست های پلاستیکی دارند، اما از جنس پلاستیک مرغوب، چون اگر قفل ها آهنی باشند ممکن است در فصل تابستان یا زمستان بیش از حد گرم یا سرد شوند و این هم برای کودک آزاردهنده است و هم برای کسی که از آغوشی برای حمل نوزاد استفاده می کند.
 
پیش از خرید، آغوشی های مختلف را امتحان کنید تا از راحتی آن مطمئن شوید. حتی یک عروسک را مانند نوزاد در دست بگیرید و آغوشی را باز و بسته کنید تا هم وزن آن ها را مقایسه کنید و هم راحتی باز و بسته کردن شان را.
 
سیسمونی
کودک
آغوشی
نوزاد
خرید
بیرون
خانه
بغل
پدر
مادر
راحتی
امنیت
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه