مستند «روحانی دریا» روایتی است از زندگی حجت الاسلام موسوی، روحانی قمی که روی سکوی گازی ایران در خلیج فارس، مشغول تبلیغ دین است.


به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، مستند «روحانی دریا» که به کار و فعالیت تبلیغی یکی از روحانیون اعزامی از قم می‌پردازد که سکوی گازی ایران در خلیج فارس را برای این کار انتخاب کرده است از شبکه افق پخش می‌شود.

 

مستند «روحانی دریا» روایتی است از زندگی حجت الاسلام موسوی، روحانی قمی که روی سکوی گازی ایران در خلیج فارس، مشغول تبلیغ دین است. این مستند به کارگردانی محمود ناظری چهارشنبه 10 دی ماه از شبکه افق پخش شد.

 

شرایط و سختی‌های کار روی سکو برای کارکنان و ارتباط موسوی با آنها، در طول مستند روایت می‌شود. دوراهی ماندن بر سکو یا بازگشت به شهر برای این مبلغ دینی وجود دارد.

 

تبلیغ یکی از مهم‌ترین وظایف و کارکردهای حوزه‌های علمیه و روحانیون شیعه در طول تاریخ بوده است چه اینکه هدف طلاب از تحصیل علوم دینی هم در نهایت تبلیغ دین خدا و آشنا ساختن مردم مناطق گوناگون با دستورات شرع مقدس است.

 

همه ساله و در مناسبت‌های تبلیغی همچون ماه‌های رمضان، محرم و صفر، طلاب و روحانیون از مراکز مختلف و به ویژه از شهر مقدس قم به دیگر شهرها و روستاها اعزام می‌شوند تا کار تبلیغی خود را دنبال کنند و در این میان برخی از آنها مناطقی را بر می‌گزینند که زندگی عادی در آنها هم با مشکلات متعددی مواجه است چه برسد به فعالیت تبلیغی و آشنا کردن مردمی که گاهی کوچک‌ترین اطلاعات مذهبی و دینی هم ندارند.

 

طلبه‌ای که دل به دریا زد +تصاویر - تصویر 1

 

خانه مستند انقلاب اسلامی «روحانی دریا» را به کارگردانی محمود ناظری تهیه کرده و شبکه افق سیما نیز آن را در دیروز چهارشنبه 10 دی ماه ساعت 17 پخش کرده و تکرار آن را امروز ساعت 13 پخش خواهد کرد.

 

مهر

206

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه