پس از اخم ابرها و نباریدن باران، ساكنان روستاي آسام هند بنابر يك رسم قديمي با برگزاري مراسم ازدواج دو قورباغه، طلب باران كردند. علاوه بر ساکنان این روستا، صدها تن نیز از روستاهای همجوار به تماشای این ازدواج آمده بودند.

روزگارنو: فرستادن قورباغه ها به خانه بخت برای باریدن بارانفرستادن قورباغه ها با احترام به خانه بخت برای باریدن باران!

پس از اخم ابرها و نباریدن باران، ساکنان روستای آسام هند بنابر یک رسم قدیمی با برگزاری مراسم ازدواج دو قورباغه، طلب باران کردند. علاوه بر ساکنان این روستا، صدها تن نیز از روستاهای همجوار به تماشای این ازدواج آمده بودند. ساکنان این روستا معتقدند که برگزاری این ازدواج غیرمعمول باعث بارندگی می‌شود و می‌تواند آنان را از خشکسالی و قحطی آب نجات دهد.

عروسی مجلل قورباغه ها در هند

دو گروه از زنان به صورت جداگانه، قورباغه های نر و ماده را به حمام می برند و سپس به آنها به لباس مخصوص می پوشند و جواهرات می آویزند تا برای عروسی مهیا گردند. پس از انجام مراسم نیز آنها به راز و نیاز با خدایشان پرداخته و از او سپاسگزاری کرده و برای این زوج تازه به هم رسیده نیز دعا می کنند. سپس آنها را به نزدیکی یک رودخانه برده و برای ماه عسلشان آنها را تنها می گذارند!... به این امید که باران لازم برای فصل برداشت از آسمان ببارد.

در بخش‌هایی از هند، این تصور وجود دارد که قورباغه‌ها قدرت ویژه‌ای دارند و می‌توانند هنگام بارش باران را حدس بزنند و با ایجاد صداهایی مردم را خبردار کنند.

اگرچه این رسوم برای بیشتر مردم امری عجیب است اما تعدادی از هندی‌ها اقدام به برگزاری مراسم ازدواج حتی برای میمون‌ها می‌کنند تا باران ببارد.

همچنین مردم سراسر هند معتقدند قورباغه ها دارای توانایی های فوق العاده ای هستند و روز عروس آنها نیز روز خوبی محسوب می شود. مردم این روستای دورافتاده هند،از روز قبل از مراسم قورباغه ها را با رنگ پرتقالی و گلهای وحشی زینت کرده و در تدارک مراسم هستند.

عروسی مجلل قورباغه ها در هند

عروسی مجلل قورباغه ها در هند

عروسی مجلل قورباغه ها در هند

عروسی مجلل قورباغه ها در هند

عروسی مجلل قورباغه ها در هند

عروسی مجلل قورباغه ها در هند
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه