به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، «سیدحسن قاضی زاده هاشمی»، وزیر فعلی بهداشت و درمان، به سال 1338 شمسی در «فریمان» (زادگاه «شهید مطهری»)، متولد شد. پدرش در «فریمان» عطار بود. وی در کودکی قرآن را نزد شیخ حسین مطهری (پدر شهید «مرتضی مطهری») فرا گرفت. در سال 1356 وارد دانشکده پزشکی مشهد شد و ضمن تحصیل دانشگاهی در فعالیت­های اجتماعی سال‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت داشته و همزمان با گسترش موج انقلاب اسلامی با مشارکتی فعال، در رخدادهای سیاسی - اجتماعی شهر مشهد تأثیر گذار بود.

 

«سیدحسن» بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یکی از مؤسسان نهاد انقلابی «جهاد سازندگی» در کشور نقشی فعال ایفا نمود. با شروع جنگ تحمیلی، مدت ۳۳ ماه به عنوان یکی از طراحان مهندسی رزمی به صورت داوطلبانه در جبهه حضور داشته و در این مدت دوبار مجروح گردید. برادر کوچک ترش نیز به علت مصدومیت شیمیایی ناشی از دوران جنگ، در سال ۱۳۷۲ به شهادت رسید.

 

از جمله مسئولیت های دکتر قاضی زاده در سال های دفاع مقدس عبارتند از:

-عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی کشور ( 1362 – 1360 ) ؛
- فرماندهی مهندسی رزمی قرارگاه‌های نجف ، خاتم‌الانبیاء و ستاد کربلا ( 1362 – 1360 ) ؛
- فرماندهی مهندسی رزمی در حداقل ده عملیات دفاع مقدس ؛
- از مؤسسان و اعضای شورای مرکزی جهاد سازندگی خراسان ( 1360 – 1358 ) ؛
- مسئول ستاد پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی کشور (1362 - 1360)

 

تصویری که در پیش رو دارید، حدود سه دهه قبل به ثبت رسیده است. در این عکس، دکتر«سیدحسن قاضی زاده هاشمی» در جمعی دیده می شود که یکی از آنان حجت الاسلام «سید حسن نصرالله» دبیر کل فعلی حزب الله لبنان است. برای ما مشخص نشد که این نما در ایران برداشته شده یا در لبنان.

 

غذا خوردن وزیر بهداشت در کنار سیدحسن نصرالله +عکس - تصویر 1

 

روحانی با عمامه ی سیاه، سید حسن نصرالله و نفر دوم از چپ، «سیدحسن قاضی زاده هاشمی»

 

مشرق

206

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه