کندر گیاهی برای تقویت و نگهداری حافظه

کندر گیاهی برای تقویت و نگهداری حافظه

  فواید استفاده از کندر

کُندُر گیاهی دارویی است از راسته افراها (Sapindales) که از صمغ آن هم به عنوان خوشبو کننده استفاده می‌شود. صمغ کندر را معمولا با اسفنددانه می‌سوزانند.


کندرمقوی قلب-حافظه-صاف شدن صدا-ضد خلط خونی میباشد.

نام علمی این گیاه Boswellia thurifera یا B. sacra است. طعم این عصاره بسیار تلخ است .


محققان دریافتند که تجویز کندر ، به ویژه دوز ‏‎g/kg‎‏0/05 ، در دوران بحرانی رشد و نمو سیستم عصبی جنین و نوزاد ، موجب افزایش چشمگیر (001/0>‏‎p‎‏) قابلیتهای یادگیری ، به ویژه تقویت و نگهداری حافظه می شود . از این رو به نظر می رسد که کندر می تواند دارای تاثیری مثبت بر روند تکامل مغز و احتمالا شکل گیری مناسب درختهای دندریتی ، اکسونها و برقراری ارتباطات صحیح بین آنها باشد.


نحوه استفاده : بهترین راه مصرف کندر


آنرا کوبیده و هر روز صبح ناشتا یک قاشق مربا خوری از آنرا در یک استکان آب حل کرده و مصرف نمایید.


همچنین میتوانید آنرا در دهان گذاشته و به صورت آدامس از آن استفاده نمایید اما کمی تلخ میباشد.


خواص : جویدنش لثه را محکم میکند و بوی دهان را میزدایدبرای حافظه مفید است و روایت شده برای حفظ قرآن و قطع ادرار و بلغم از آن بخورند.


کندر, خواص کندر, فواید استفاده از کندر,تقویت حافظه,زیاد شدن حافظه,بهبود حافظه,تقویت حافظه کودک,زیاد شدن حافظه کودک,افزایش هوش کودک,زیاد شدن هوش کودک,هوش,تست هوش,هوش مصنوعی,هوش هیجانی,هوش عاطفی,جزوه هوش کندر, خواص کندر, فواید استفاده از کندر,تقویت حافظه,زیاد شدن حافظه,بهبود حافظه,تقویت حافظه کودک,زیاد شدن حافظه کودک,افزایش هوش کودک,زیاد شدن هوش کودک,هوش,تست هوش,هوش مصنوعی,هوش هیجانی,هوش عاطفی,جزوه هوش
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه